Wybory samorządu studenckiego

Gratulacje!

Posiadasz dostęp do tego przemówienia.

Możesz pobrać jego pełną treść.

Pobierz przemówienie

Przemówienie nowo wybranej przewodniczącej samorządu studenckiego

Drogie Koleżanki i drodzy Koledzy!

Bardzo dziękuję za zaufanie, jakim mnie obdarzyliście, powierzając odpowiedzialne stanowisko przewodniczącej samorządu studenckiego. Dziękuję również moim kontrkandydatom za wyrównaną walkę. Nigdy wcześniej kampania wyborcza nie była prowadzona na tak dużą skalę, co świadczy o wielkim zaangażowaniu studentów w sprawy uczelni. Jestem przekonana, że będzie nam się w tym roku akademickim naprawdę dobrze współpracowało.

Jako nowa przewodnicząca samorządu studenckiego pragnę zająć się przede wszystkim sprawami i problemami wszystkich studentów. Już w czasie wyborów jasno mówiłam o moich celach, które są zbieżne z celami całej społeczności akademickiej. Chcę, aby nam wszystkim żyło się lepiej.

Dostałam bardzo wiele maili oraz listów, które można było zostawiać w specjalnych skrzynkach pocztowych, rozmieszczonych na wszystkich wydziałach naszej Uczelni. Już teraz wyłania się z nich obraz tego, nad czym samorząd studencki powinien się skupić w ciągu tegorocznej kadencji. Chciałabym, aby skrzynki pocztowe i mailowe stały się znakiem rozpoznawczym naszej działalności. Abyśmy to my byli dla studentów, a nie studenci dla nas. Aby każdy mógł się do nas zwrócić ze swoim problemem i żeby każdy list nie pozostał bez odpowiedzi. Dotyczy to zwłaszcza naszych kolegów i koleżanek z pierwszego roku, którzy mogą czuć się szczególnie zagubieni – w nowym środowisku, często w obcym mieście, w sytuacjach, w których nigdy wcześniej się nie znajdowali.

Stwórzmy przyjazną atmosferę wzajemnej pomocy i zerwijmy ze stereotypem wyścigu szczurów i podkopywania pod sobą dołków. Potrzebujemy powiewu świeżości i autentyczności, o czym świadczy Wasz wybór przewodniczącej samorządu studenckiego. Osobiście dołożę wszelkich starań, aby nie zawieść Waszych oczekiwań i oczekiwań całej naszej wielkiej rodziny akademickiej. Razem uda nam się wiele zmienić i zrobić wiele dobrego.

Jeszcze raz dziękuję i oddaję głos mojemu nowemu zastępcy…