Kilka prostych tricków, by myśleć kreatywnie!

W obecnych, wymagających czasach rosną stawiane przed nami wymagania zawodowe. Na każdym kroku sprawdzane są nasze kompetencje i określane nowe cele, którym musimy sprostać. Nie dziwi więc fakt, że w wielu firmach kreatywne rozwiązania są coraz chętniej nagradzane, gdyż często pozwalają one rozwiązać problem w bardziej korzystny sposób.

Najprostszą metodą na zwiększenie swojej kreatywności jest zachowanie dobrego samopoczucia. To właśnie dobry nastrój pomaga w relaksowaniu się, a także znajdowaniu nowych, innowacyjnych strategii, poprawia nasze myślenie abstrakcyjne i odciąga nas od banalnych, schematycznych wzorców.

Zacznij rysować gryzmoły

Dzieci ćwiczą swoją wyobraźnię poprzez zabawę. Jest to skuteczny sposób na pobudzenie kreatywności i twórczego myślenia. Dorośli także mogą korzystać z tego sposobu z dużym powodzeniem. Nie musisz wykorzystywać tutaj zabawek, wystarczy, że zaopatrzysz się w kolorowe kredki, mazaki, długopisy oraz zeszyt lub notes.

Naukowcy udowodnili, że odręczne szkicowanie pomaga rozwijać innowacyjność i nieszablonowe myślenie. W związku z tym, nie mamy powodów do wstydu, kiedy ktoś przyłapie nas na twórczym gryzmoleniu.

Wystarczy, że przez 10 minut będziesz bazgrać w notatniku, wykorzystując do tego różnokolorowe długopisy. Warto także poprosić współpracowników o dorysowanie swoich gryzmołów. Tak przygotowaną „notatkę” powieście na ścianie i odstawcie ją na kilka dni. Po tym czasie spróbujcie odszukać wspólne elementy pomiędzy nią a zadaniem, na którym się skupiacie.

Notatki pisane kredką

Zależnie od stanu emocjonalnego, zmieniaj kolory pisanej notatki. Przepisz powstałe zdania z wykorzystaniem innego zestawu barw. Następnie zanotuj wszystkie nowe skojarzenia, które tylko przyjdą ci do głowy.

Usprawnij pracę mózgu

Twój układ nerwowy jest wymagającym narzędziem, któremu możesz pomóc w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że zaopatrzysz się w odpowiedni suplement diety, wspomagający pracę mózgu. Najlepsze i najbezpieczniejsze są te, które zawierają naturalne substancje czynne, od wieków wykorzystywane i cenione w medycynie.

W SlimXL Smile znajdziesz połączenie najskuteczniejszych wyciągów roślinnych. Żeń-szeń, Yerba mate, różeniec górski, Gotu Kola, L-teanina to tylko niektóre z nich. Preparat ten, nie tylko wpływa pozytywnie na odchudzanie, ale polepsza też nastrój i koncentrację umysłu. Tylko będąc odpowiednio zmotywowaną, możesz odnieść sukces, także ten, związany z odchudzaniem.

Tagi: naturalne suplementy diety, SlimXL, suplementy diety, suplementy diety na koncentrację, suplementy diety na pamięć