Opanować stres przed przemówieniem

Czeka Cię przemowa i opanował Cię paraliżujący strach? Nie daj się ponieść złym emocjom i dowiedz się jak zaradzić niepotrzebnym nerwom. Stresu można się pozbyć w łatwy, krótki i przyjemny sposób.

Wyśpij się!

Sen to nie tylko największa witamina. W jego trakcie organizm się regeneruje i “ładuje akumulatory” na kolejny dzień intensywnego wysiłku, zarówno intelektualnego jak i fizycznego. Jeśli nie zadbasz o odpowiednią ilość przespanych godzin, Twoja zdolność koncentracji na tym co mówisz i w jaki sposób to robisz, będzie znacznie obniżona. Niewypoczęty mózg nie pomoże Ci w poprawnym i wyraźnym wysławianiu się. Ponadto podkrążone oczy też nie zrobią zbyt dobrego wrażenia na Twoich odbiorcach.

Rozsądny posiłek

W dniu, w którym masz wygłosić ważną przedmowę warto zaplanować zrównoważony posiłek. Nie chodzi o to żeby się najeść za trzech albo w ogóle nie zjeść z nerwów, tylko żeby znaleźć złoty środek. Jeśli nerwy zżerają Cię aż tak, że na samą myśl o jedzeniu ściska Cię w żołądku, zrezygnuj z jedzenia ciężkiego i tłustego. Dobrym rozwiązaniem będzie smaczny owoc, lekka grzanka czy herbatka z melisy lub rumianku do popicia.

Plan dnia

Rozplanuj swój dzień tak żeby się nie spóźnić. Pośpiech jest w tym wypadku na pewno złym doradcą i tylko skomplikuje już i tak skołatane nerwy i stres przed wystąpieniem publicznym. Warto wstać wcześniej i stawić się na miejsce także przed czasem. Dokładne, spokojne i przemyślane przygotowanie przed wystąpieniem doda Ci pewności siebie. To w końcu Ty masz wszystko pod kontrolą i każdy szczegół został dopięty na ostatni guzik już wcześniej. Teraz zostało tylko zaprezentować wyniki Twojej pracy.

Ubiór

To bardzo ważne aby wyglądać profesjonalnie i czuć się jednocześnie bardzo wygodnie. Jeśli masz garnitur, który krępuje Twoje ruchy albo koszulę, którą podarowała Ci ciocia na imieniny i czujesz się w niej obciachowo – nie zakładaj ich. Wybierz rzeczy, które nie tylko dobrze się prezentują, ale także takie które dodają Ci pewności siebie i zadowolenia z własnego wyglądu.

Z tymi radami prostymi i podstawowymi wskazówkami z pewnością ograniczysz stres i wygłosisz swoją przedmowę.

Zaskocz wszystkich i pokaż na co Cię stać!