Przemówienie na Wielkanoc - porady

Tuż przed świętami Wielkanocnymi spotykamy się z pracownikami, studentami, uczniami i rodziną na tradycyjnym „jajeczku”. W takiej chwili warto powiedzieć kilka miłych słów i złożyć oficjalne życzenia.

Jak się przygotować?

Pamiętaj, że Wielkanoc to jedno z najważniejszych świąt religijnych i posiada głębokie odniesienia do tradycji. Ma podniosły, radosny i uroczysty nastrój. To dlatego wypada choć w kilku słowach powiedzieć coś na temat tego święta. Warto wspomnieć o pięknych polskich tradycjach związanych z Wielkanocą i znaczeniu, jakie zajmuje w naszej kulturze. Na końcu należy także złożyć życzenia – najlepiej osobiste i nieszablonowe. Takie przemówienie na pewno będzie entuzjastycznie przyjęte przez słuchaczy i ociepli wizerunek każdego szefa, wykładowcy czy nauczyciela.

Jak złożyć życzenia?

Na początku warto zadbać wprowadzenie w świąteczny nastrój. Można skorzystać z cytatów, posiłkować się literaturą lub złotymi myślami sławnych ludzi. Kiedy osiągniemy odpowiedni efekt, należy przejść do składania życzeń. Życzenia nie powinny być szablonowe. Słuchacze muszą czuć, że mówca jest w nich szczery i autentyczny. Warto zastanowić się do jakiej grupy osób mówimy i co szczególnego można im życzyć, aby trafić w ich gusta.

Jak przemawiać w rodzinnym gronie?

Przemówienie Wielkanocne to bardzo dobra alternatywa świątecznych życzeń dla całej rodziny. Takie przemówienie ma wówczas nieoficjalny charakter, dlatego można sobie pozwolić na więcej osobistych i nieformalnych zwrotów. Przemawianie w rodzinnym gronie jest znacznie łatwiejsze. Wystarczy w prostych słowach powiedzieć to, co leży nam na sercu, można także dodać znane cytaty lub przeczytać fragment Biblii. Aby wszystko wyszło tak, jak należy, warto trochę wcześniej ułożyć sobie treść krótkiej przemowy i świątecznych życzeń dla rodziny. Wielkanocne przemówienie będzie z pewnością ciepło odebrane przez całą rodzinę i zapadnie każdemu głęboko w pamięć.